Notice: Trying to get property of non-object in /home/users/stsk/public_html/index.php on line 75

Plan koncertów

9.IX.2017 - sobota, g. 19:00 [Sala Filharmonii i Teatru]

INAUGURACJA FESTIWALU - KONCERT SYMFONICZNY
Ludwig van Beethoven: IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58 (190-lecie śmierci kompozytora)
*   *   *
Józef Wieniawski: Koncert fortepianowy g-moll op. 20 (180-lecie ur.  kompozytora)
George Gershwin: Rhapsody in Blue (80-lecie śmierci kompozytora)
LIDIA GRYCHTOŁÓWNA (1)
MICHAŁ SZYMANOWSKI (2)
PIOTR BANASIK (3)
BOHDAN JARMOŁOWICZ - dyrygent
Orkiestra Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku

10.IX.2017 - niedziela, g. 19:00 [Sala Filharmonii i Teatru]

WIECZÓR JAZZU
Muzyka polska - Jazz - Inspiracje
WŁODZIMIERZ NAHORNY - fortepian, kompozycje i aranżacje
MARIUSZ BOGDANOWICZ - kontrabas
PIOTR BISKUPSKI - perkusja
Tematy z twórczości m.in. Chopina, Paderewskiego i Szymanowskiego w opracowaniu jazzowym

11.IX.2017 - poniedziałek, g. 15:30 [Sala Rycerska Zamku Książąt Pomorskich]

ESTRADA MŁODYCH
ADAM GOŹDZIEWSKI (Warszawa)
Johann Sebastian Bach: Aria variata alla maniera italiana a-moll, BWV 989
Franz Schubert: Sonata a-moll, D 784
Karol Szymanowski: 2 Mazurki z op. 50: nr 1, 4
*   *   *
ALEKSANDRA ŚWIGUT (Katowice / Gdańsk)
Felix Mendelssohn-Bartholdy: Fantazja fis-moll op. 28 („Szkocka sonata”)
Karol Szymanowski: Wyspa syren, nr 1 z cyklu „Metopy” op. 29
Maurice Ravel: La valse

11.IX.2017 - poniedziałek, g. 18:00 [Sala Filharmonii i Teatru]

SALON LAUREATÓW
JAKUB TCHORZEWSKI (laureat Estrady Młodych FPP w roku 2003)
György Ligeti: Musica ricercata
Roman Palester: 2 Etiudy (1943), 10 Preludiów (1954) [110. rocznica urodzin]
 *   *   *
PIOTR ŻUKOWSKI (laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu “Arthur Rubinstein in memoriam” 2000)
Aleksander Skriabin: 5 Preludiów op. 74, Poemat "Vers la flamme" op. 72, X Sonata op. 70, 4 Preludia op. 37, Poemat Fis-dur op. 32 nr 1, Etiuda cis-moll op. 42 nr 5, Walc As-dur op. 38, "Poemat tragiczny" op. 34

12.IX.2017 - wtorek, g. 16:00 [Sala Rycerska Zamku Książąt Pomorskich]

ESTRADA MŁODYCH
JOANNA GORANKO (Opole / Poznań)
Fryderyk Chopin: Polonez As-dur op. 53, Nokturn H-dur op. 62 nr 1, I Ballada g-moll op. 23
Karol Szymanowski: 2 Mazurki z op. 50: nr 1, 2
Ferenc Liszt: Parafraza koncertowa “Rigoletto”
*   *   *
BARTOSZ SKŁODOWSKI (Gdańsk)
Johann Sebastian Bach / Ferruccio Busoni: Chaconne d-moll, BWV 1004
Karol Szymanowski: 2 Mazurki op. 62
Sergiej Prokofiew: VII Sonata fortepianowa B-dur op. 83

12.IX.2017 - wtorek, g. 19:00 [Sala Filharmonii i Teatru]

SOLO i KAMERALNIE
BEATA BILIŃSKA - fortepian
Karol Szymanowski: 9 Preludiów op. 1
Wojciech Kilar: 3 Preludia (1951 r.)
Henryk Mikołaj Górecki: 4 Preludia op. 1 (1955 r.)
Paweł Mykietyn: 4 Preludia (1992 r.)
    *   *   *
BEATA BILIŃSKA - fortepian
Krakowskie Trio Stroikowe:
MAREK MLECZKO - obój
ROMAN WIDASZEK - klarnet
PAWEŁ SOLECKI - fagot
Michaił Glinka: Trio „Patetyczne” d-moll na klarnet, fagot i fortepian
Francis Poulenc: Trio na obój, fagot i fortepian op. 43
Florent Schmitt: “A tour d’anches” na obój, klarnet, fagot i fortepian op. 97

13.IX.2017 - środa, g. 16:00 [Sala Rycerska Zamku Książąt Pomorskich]

ESTRADA MŁODYCH
WERONIKA CHODAKOWSKA (Warszawa)
Aleksander Skriabin: 2 Poematy op. 32: Fis-dur, D-dur;
Sonata-Fantazja gis-moll op. 19
Karol Szymanowski: 2 Mazurki op. 62, Wariacje b-moll op. 3
*   *   *
PIOTR ALEXEWICZ (Wrocław)
Johann Sebastian Bach: Fantazja i Fuga a-moll BWV 944
Fryderyk Chopin: Etiuda F-dur op. 10 nr 8
Sergiej Prokofiew:  III Sonata a-moll op. 28
Karol Szymanowski: Mazurek op. 50 nr 1
Maurice Ravel: Scarbo, nr 3 z cyklu “Gaspard de la Nuit” 

13.IX.2017 - środa, g. 19:00 [Sala Filharmonii i Teatru]

RECITAL FORTEPIANOWY
MAGDALENA LISAK - laureatka XIII Konkursu Chopinowskiego w 1995 r.
Wolfgang Amadeus Mozart: Adagio h-moll KV 540
Karol Szymanowski: Walc romantyczny, Wariacje h-moll na polski temat ludowy op. 10
*   *   *
Maurice Ravel: Miroirs
Fryderyk Chopin: 3 Etiudy z op. 25: h-moll nr 10, a-moll nr 11, c-moll nr 12

14.IX.2017 - czwartek, g. 19:00 [Sala Filharmonii i Teatru]

SOLO i w DUECIE
PAWEŁ WAKARECY - fortepian
Joseph Haydn: Sonata As-dur Hob. XVI/46
Fryderyk Chopin: Mazurek As-dur op. 24 nr 3, Mazurek B-dur op. 7 nr 1,
Mazurek a-moll  op. 7 nr 2, Polonez gis-moll op. pośm
*   *   *
PAWEŁ WAKARECY - fortepian
MARCIN ZDUNIK - wiolonczela
Fryderyk Chopin: Introdukcja i Polonez C-dur op. 3 na fortepian i wiolonczelę
Johannes Brahms: Sonata G-dur op. 78 (wersja na fortepian i wiolonczelę)

15.IX.2017 - piątek, g. 19:00 [Sala Filharmonii i Teatru]

ZAKOŃCZENIE FESTIWALU
Laureaci Estrady Młodych 2017 - występy solowe laureatów
(wręczenie dyplomów i wyróżnień)

* * *
FINAŁOWY KONCERT SYMFONICZNY
Maciej Małecki: Koncert na 2 fortepiany i orkiestrę
Karol Szymanowski: IV Symfonia Koncertująca na fortepian i orkiestrę op. 60
LUTOSŁAWSKI PIANO DUO: EMILIA SITARZ i  BARTŁOMIEJ WĄSIK (1)
PAWEŁ KOWALSKI - fortepian (2)
BOHDAN JARMOŁOWICZ - dyrygent
Orkiestra Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku