Notice: Trying to get property of non-object in /home/users/stsk/public_html/index.php on line 75

54. Festiwal Pianistyki Polskiej


PROGRAM 54.FESTIWALU PIANISTYKI POLSKIEJ W SŁUPSKU
5-10 WRZEŚNIA 2020

5.IX.2020 – sobota, g.19:00 Sala Filharmonii
Inauguracja 54.Festiwalu – Koncert symfoniczny

Wolfgang Amadeus Mozart: 23.Koncert fortepianowy A-dur, KV 488
Ludwig van Beethoven: Koncert potrójny C-dur op. 56
KRZYSZTOF KSIĄŻEK – fortepian (1)
CELINA KOTZ – skrzypce (2)
MACIEJ KUŁAKOWSKI – wiolonczela (2)
ŁUKASZ TREPCZYŃSKI – fortepian (2)
RUBEN SILVA – dyrygent
Orkiestra Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku

6.IX.2020 – niedziela, g. 17:00 i 20:00 Sala Filharmonii
Wieczór jazzu

LESZEK MOŻDŻER – fortepian

7.IX.2020 – poniedziałek, g. 16:00 Spichlerz Sztuki – Sala im. Barbary Zielińskiej
Estrada Młodych

2 Półrecitale - debiuty laureatów krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych
BARTŁOMIEJ KOKOT
Johann Sebastian Bach: Preludium i fuga Cis-dur, BWV 872 (t. II/DWK)
Ludwig van Beethoven: Sonata f-moll “Appassionata” op. 57
Fryderyk Chopin: Etiuda e-moll op. 25 nr 5, Etiuda c-moll op. 10 nr 12
MARTYNA KUBIK
Robert Schumann: Arabeska C-dur op. 18, I Sonata fortepianowa fis-moll op. 11

7.IX.2020 – poniedziałek, g. 19:00 Sala Filharmonii
Salon Laureatów

ANDRZEJ WIERCIŃSKI (laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych oraz kandydat do udziału w XVIII Konkursie Chopinowskim w Warszawie w 2021 r.)
Fryderyk Chopin: 4 Mazurki op. 24, Ballada f-moll op. 52, Wariacje B-dur op. 12, Nokturn H-dur op. 62 nr 1, Walc Es-dur op. 18
JEKATERINA i STANISŁAW DRZEWIECCY – duet fortepianowy
Sergiej Rachmaninow: 6 Utworów op. 11
Maurycy Moszkowski: 2 Tańce hiszpańskie
Johannes Brahms: 3 Tańce węgierskie

8.IX.2020 – wtorek, g. 16:00 Spichlerz Sztuki – Sala im. Barbary Zielińskiej
Estrada Młodych

Recitale uczestników XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 2021 r.
KAMIL PACHOLEC
Fryderyk Chopin:  Introdukcja i Rondo Es-dur op. 16; 2 Walce z op. 64: Des-dur nr 1, cis-moll nr 2, Barkarola Fis-dur op. 60, Impromptu Fis-dur, op. 36, Polonez fis-moll op. 44

8.IX.2020 – wtorek, g. 19:00 Spichlerz Sztuki – Sala im. Barbary Zielińskiej

II Koncert z cyklu „Witkacy – obrazy w dźwięku”
BEATA BILIŃSKA – fortepian
Fryderyk Chopin: Polonez-Fantazja As-dur op. 61
Karol Szymanowski: Wariacje b-moll op. 3
Grażyna Bacewicz: II Sonata fortepianowa

URSZULA JANIK-LIPIŃSKA – flet
JOANNA KACZMARSKA-BIEŻYŃSKA – fortepian
Claude Debussy: Prélude à l’après-midi d’un faune (oprac. Gustave Samazeuilh)
Francis Poulenc: Sonata na flet I fortepian
Olivier Messiaen: Le Merle noir
Tomasz Bielski: „Witkacy – obrazy w dźwięku”. 3 Miniatury na flet i fortepian,
(prawykonanie utworu zamówionego przez Festiwal Pianistyki Polskiej)

9.IX.2020 – środa, g. 16:00 Spichlerz Sztuki – Sala im. Barbary Zielińskiej
Estrada Młodych

Recitale uczestników XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 2021 r.
PIOTR PAWLAK
Fryderyk Chopin: Preludium cis-moll op. 45, 4 Impromptus: As-dur op. 29, Fis-dur op. 36, Ges-dur op. 51, Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66; Preludium h-moll op. 28 nr 6
Leopold Godowski: Passacaglia h-moll

9.IX.2020 – środa, g. 19:00 Sala Filharmonii 

Recital fortepianowwy (250-lecie Beethovena i 210-lecie Chopina)
JAN KRZYSZTOF BROJA
Ludwig van Beethoven:
XXX Sonata E-dur op. 109
Fryderyk Chopin:
Polonez cis-moll op. 26 nr 1, Nokturn Es-dur op. 55 nr 2, 2 Nokturny op. 62:  H-dur i E-dur; 3 Mazurki op. 59: a-moll, As-dur, fis-moll; Ballada f-moll op. 52

10.IX.2020 – czwartek, g. 19:00 Sala Filharmonii

Zakończenie Festiwalu
Koncert laureatów Estrady Młodych 2020 - wręczenie dyplomów i wyróżnień
Finałowy koncert symfoniczny
Ludwig van Beethoven: V Koncert fortepianowy Es-dur „Cesarski” op. 73
SZYMON NEHRING – fortepian
RUBEN SILVA – dyrygent
Orkiestra Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku