Imprezy

Słupskie Koncerty Kameralne


Organizowane były w latach 1964 - 2015 przy współpracy Muzeum Pomorza Środkowego. Odbywały się w Sali Rycerskiej Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku. Wykonawcami koncertów byli młodzi szczególnie utalentowani pianiści (w tym laureaci "Estrady Młodych" FPP) oraz małe zespoły kameralne, z uwzględnieniem muzyków Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" w Słupsku.

Niedzielny Salon Muzyczny


Organizowany był w latach 2002 - 2012, we współpracy z Muzeum Pomorza Środkowego. Inicjatorką spotkań tego cyklu jest Teresa Przeradzka - wokalistka i animatorka muzyki, znana przede wszystkim z wieloletniego, niekonwencjonalnego prowadzenia koncertów we własnym opracowaniu skierowanych do najmłodszych słuchaczy.

Niedzielny Salon Muzyczny nawiązuje do najlepszych tradycji miast Polski i Europy, zaspakaja najbardziej wymagających melomanów, a jednocześnie pozyskuje miłośników dobrej muzyki zarówno wśród dorosłych jak i dzieci. Koncerty odbywają się w Sali Rycerskiej Zamku Książąt Pomorskich.

Realizację powyższych zadań umożliwiają nam środki finansowe od Urzędu Miejskiego w Słupsku, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które są przyznawane na podstawie składanych ofert-wniosków, oraz od naszych Przyjaciół Sponsorów głównie ze słupskich firm. Wykaz Sponsorów zamieszczamy w kolejnych wydaniach programu i na afiszach Festiwalu Pianistyki Polskiej.